Konuşarak İngilizce Öğrenebileceğiniz Uygulamalar

Tüm dünyada kabul gören ve uluslararası alanda iletişim dili olarak kullanılan İngilizce artık hem sosyal hayatımız için hem de eğitim, iş gibi hayatımızı sürdürmemiz için zorunlu olarak bulunduğum alanlar için gereklidir. Türkiye’de yaşıyorsanız aslında ilkokuldan itibaren İngilizce dersi almaya başlamaktasınız. Ancak alınan bu eğitim çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Yeterli olsa bile insanlar özellikle pratik yapmadıkları için bu dili unutmaktadırlar. Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken nokta ancak sürekli olarak konuşma pratiği yaparak o dilin tamamına hakim olabileceğinizdir. Dil bilgisi (grammar) kurallarını tamamen öğrenseniz ya da büyük bir kelime hazineniz olsa da eğer konuşarak pratik yapmazsanız bunların çok da bir önemi kalmayacaktır. Özellikle büyük dil sınavlarında yalnızca yazılı olarak değil, konuşma üzerinden de puanlandırılmaya tabii olduğunuzu unutmamalısınız.

Konuşarak İngilizce Öğren!

Konuşarak İngilizce öğrenmek içinde konuşma (speaking) için özel olarak kurs veren yerlerden yararlanabilirsiniz ancak hem maddi olarak büyük bir yük olur hem de kalabalık sınıflarda kendinizi rahat hissetmediğinizden yeterli pratik yapma ihtimaliniz olmayabilir. Özellikle IELTS, TOEFL ya da üniversitede hazırlık aşamasını geçmek için konuşma sınavına gireceksiniz, güzel ve akıcı bir telaffuz sizin için çok önemli olacaktır. İngilizce öğrenmeniz için hazırlanmış ingilizce öğrenme programı uygulamaları da sadece dil bilgisi öğrenmenizi değil aynı zamanda konuşma pratiği yapmanızı da sağlamaktadır. Bu uygulamalar dünya çapında kullanılan uygulamalar olduğu için öğrenmek istediğiniz dili ana dili olarak konuşan insanlar ile konuşma fırsatı da sunmaktadır. Üstelik uygulamalara erişim cep telefonlarınız üzerinden de olduğu için yolda yürürken bile konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Anadili İngilizce Olan İnsanlardan İngilizce Öğren!

İngilizce öğrenme programları, İngilizce yanında pek çok dili de öğrenmeye yardımcı olduğu için küresel olarak kullanılmaktadır. Bu da size ana dili İngilizce olan insanlar ile çevrimiçi olarak diyalog kurabilme imkanı sunmaktadır. Dilerseniz siz birinden İngilizce öğrenebilir, karşılığında da o kişiye kendi dilinizi öğretebilirsiniz. İngilizce bilen biri ile yapacağınız pratikler aynı zamanda telaffuz hatası yapmamanızı da sağlayacağı için özellikle sınavlara hazırlanırken verimli bir çalışma süreci geçirmenize yardımcı olacaktır. Uygulamalar üzerinden diğer kullanıcıların yanında, kendi eğitmen kadroları ile de pratik yapma şansınız bulunmaktadır. Cambly İngilizce öğrenme programı, alanında uzman insanlar ile birebir iletişime geçme imkanı sunmaktadır. Üstelik bu uygulamayı kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Busuu uygulaması da Cambly gibi konuşma üzerine olmasa da yine İngilizce’yi tamamen bilen insanlar ile iletişim kurmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda bu uygulama ile ücretli olarak çalışmayı seçerseniz, McGraw-Hill sertifikası almaya hak kazanırsınız. Karşılıklı olarak konuşmanın yanında ise ses tanıma özelliği ile de tek başınıza telaffuz alıştırması yapabilirsiniz. Üstelik bu uygulamalar cep telefonunuz ve bilgisayarınızda kurulu ise internet erişimi olmasına gerek olmadan da kullanabilmektesiniz.