Köpeklerde Tuvalet Alışkanlığı

Bakımlı bir köpeğe bakmayı herkes ister. Bunun için köpek maması konusundan başlamak üzere köpek vitaminleri, köpek aksesuarları gibi konular hakkında da malumat sahibi olmak gerekir. Ayrıca köpek yatağı gibi konforun üst düzeyde olması gereken aksesuarlar huzurlu ve stressiz bir evcil hayvan beslemek isteyen herkesin ihtiyacı olan ürünler bulunmaktadır. Ayrıca köpek giyimi adına önemli bir unsur olan köpek kıyafetleri adına bornozlar, patikler, botlar ve benzeri ürünler bulunmaktadır. Buna ilaveten köpek bakım ve temizlik ürünlerine de değinmeden geçmemek gerekir. Şampuandan parfüme, koku gidericiden yıkama filesine kadar pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden birisi de köpek tuvaleti ürünleridir.

Küçük boyutlardaki bir ırka mensup köpekler ve dışarı çıkarılamayan yavrular için tuvalet ürünleri bulunmaktadır. Plastik tuvaletler bu konuda doğru bir seçim olabilir. Düz çerçeveli bir tabla formundaki bu ürün kullanılırken istenirse plastik kısım çıkarılabilir özelliktedir. Bunun yerine ped ya da gazete kullanan evcil hayvan sahiplerine de rastlanılmaktadır. Kirlenen ped veya gazetenin en az günde bir kez temizlenmesi hem hayvan sağlığı hem de insan sağlığı için gerekli bir durumdur. Bunu yaparken ıslak havlu ve kağıt kullanılabiliyor. Köpeğinizin tuvaletini patilerine bulaştırmadan yapması için üretilen bir ürün de seyyar tuvaletlerdir. Izgara plastik köpek tuvaletleri sayesinde hem evler hem de patiler temiz kalacaktır. Izgara kolay sökülüp takılabiliyor.

Tuvalet Çeşitleri ve Diğer Bakım Ürünleri

Sentetik çim yapıda olup köpeklerin tuvalet alışkanlığını edinmesinde önemli bir rol oynayan çim köpek tuvaleti harika bir ürün. Kokuyu hapsedici ve antibakteriyel malzemeden üretilen bu ürün çiş ve dışkıları alt tabakaya indirerek yüzeyde kalmasını ve kokmasını engellemektedir. Daha sonra bu alt tabaka temizlenmekte ve bu şekilde kullanımı gerçekleşmektedir. Bilhassa köpeklerin tuvalet eğitimi için bu tür bir tuvaletin mutlaka edinilmesi gerekir. Ebatları ve kilosu açısından son derece kolay yer değiştirmesi yapılabilen bu ürün pet besinleri, petlebi, zooplus , petmama gibi benzeri petshop mağaza adreslerinden temin edilebilir. Hızlı teslimat ve uygun fiyat şansı sunan sitede köpek tasması ve köpek vitaminleri gibi çeşitli markalarda ürünler bulunmaktadır. Ayrıca köpeğinizin taşınması için ideal bir ürün olan köpek kafesi de yine sitenin sağladığı ürünler arasında.

Dışarıda gezdirildiği esnada büyük bir kolaylık sağlayan köpek dışkı toplama aparatı da çevre temizliği adına mutlaka edinilmesi gereken bir ürün. Poşeti ile birlikte satılan bazı aparatlar farklı renk ve tasarımda üretilmektedir. Ayrıca yedek poşet temini de yine petshop adreslerinden den bulabileceğiniz bir ürün. Köpeğinizin kemerine, tasmasına ya da çanta askısına takılabilen bu aparatlar dışarıda gezerken çok işinizi görecek cinsten. Öte yandan petshoplarda yer alan diğer bir ürün de köpek ağızlığı. Yabancı cisimleri ağızlarına alma riski ve ısırma riski durumlarında nefes problemi yaşamadan burun destekli ağızlıklar her köpek severin edinmesi gereken ürünler arasında yer alıyor.